Hakkımızda

2007 yılında İstanbul’da Kopuz Ailesi Üyelerinden Sayın Şemsi KOPUZ tarafından kurulan ŞMS KOPUZ Gıda Pazarlama ve Sanayi Anonim Şirketi, gıda endüstrisi için gereken hammaddeleri ve katkı maddelerini yurtiçinden distribütörlük, yurtdışından ithalat kanalıyla müşterilerine en iyi şekilde ulaştırma amacıyla kurulmuş, iç pazarda geniş müşteri ağına sahip olan bir firmadır.

Gıda sanayisinin ihtiyaç duyduğu temel hammaddeleri yüksek kalite, ekonomik çözüm ve kesintisiz tedarik prensibiyle hareket ederek, Güçlü çözüm ortaklarıyla beraber müşterilerine ürün/hizmet sunuyor.

“Kesintisiz tedarik” ilkesiyle büyük üreticilerin hammadde ihtiyaçlarını İstanbul Merkez, İzmir, Konya, Gaziantep ve Ankara şubeleri ile sürdürmektedir.

Türkiye’nin her yerinden oluşacak taleplere  en hızlı şekilde cevap verebilecek altyapıyla üretime verdiği desteğin haklı gururunu yaşıyor.

Türkiye’nin gelişmesi için Dünya’nın bir çok ülkesine yönelik satış ve pazarlama faaliyetlerine odaklanmıştır.

Şemsi Kopuz 2002 yılından beri Gıda sektörüne hem Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu başkanı hem de Şekerli Mamül Sanayicileri Derneği Başkanı olarak hizmet ediyor. Aynı zamanda sektörde edindiği engin tecrübeleri önce Ülkemize sonrasında ise sektöre fayda sağlayacak şekilde uygulamaya çalışıyor.

Sayın Şemsi KOPUZ Ülkemiz piyasaları ve Dünyadaki ekonomik gelişmelerle ilgili şunları düşünüyor;

Dünya nüfusu hızla artmaya devam ediyor. Dolayısıyla gıda üretimi giderek daha stratejik bir alana dönüşüyor; daha fazla hammadde, daha fazla enerji ve her şeyin daha fazlası… Daha fazlasının önündeki en büyük zorluğu ise küresel ısınma ve iklim değişikliği kaynaklı sorunlar oluşturuyor. Diğer yandan küresel ticaretin rengi değişiyor. Birbiri ardına imzalanmaya başlayan büyük çaplı serbest ticaret antlaşmaları, bazı ülkeler için ticareti kolaylaştırırken, bazılarının ticareti önünde engel teşkil ediyor.  Tüm bunlar bize bir tek şeyi anlatıyor; Dünya yeni bir düzene doğru yol alıyor. Bu nedenle gelecek için atacağımız adımlar daha bir önem kazanıyor.

Türkiye, stratejik önemi daha da artan gıda üretimi konusunda şanslı bir ülke. Gıda sektörü ve ona hammadde tedarik eden tarım sektörü, Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerinin başında geliyor. Üretimiyle ülkemizde sayıları 6 milyona yaklaşan çiftçimizin alın terine değer katan, ürünleriyle insanımızın yeterli ve dengeli beslenmesine katkı sunan gıda sektörü, ülke ekonomisine katkılarıyla da öne çıkıyor.

Gıda sektöründe 2015 yılı itibariyle faaliyet gösteren 42 bin 560 işletmede, 486 bin kişi istihdam edilmektedir.

Sektörün dış ticaret karşılama oranı ise 2014 yılındaki yüzde 203,4 seviyesinden, 2015 yılında yüzde 209,1’e yükselmiştir.

Veriler, Türkiye’nin, Türk insanının beslenmesinde üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getiren gıda ve içecek sektörünün, güvenli adımlarla geleceğe yürüdüğünü göstermektedir. 2017’nın da  başta sektör paydaşları olmak üzere ilgili herkes için daha da başarılı geçmesi dileğiyle…

Saygı ve Sevgilerimle;
Şemsi KOPUZ

 

Türkiye’nin gelişmesi için Dünya’nın bir çok ülkesine yönelik satış ve pazarlama faaliyetlerine odaklandık.

placeholder

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?